Umělá inteligence v IT infrastruktuře 2023

Popis akce

Konference proběhla 15.11.2023 v prezenční podobě a také byla streamována (online). Registrovat se můžete i dodatečně a zhlédnout akci v plném rozsahu ze záznamu.

Odhalte obrovský potenciál umělé inteligence při revoluci v podnikovém IT. Prozkoumejte, jak umělá inteligence mění podobu IT infrastruktury a otevírá inovativní řešení pro širokou škálu aplikací a procesů. Nenechte si ujít příležitost, jak si udržet přehled v budování moderního IT.

Jaký je rozdíl, když integrujete AI funkcionalitu do existujícího systému, procesu nebo organizace, nebo když stavíte řešení nad AI? Jakých chyb se vyvarovat při integraci umělé inteligence? Jaké jsou zkušenosti odborníků z již realizovaných AI projektů? Jaká je právní regulace systémů umělé inteligence v EU? Jak efektivně zpracovávat a ukládat data pro strojové učení? Odpovědi na tyto a další otázky na vás čekají v programu konference.

Pro koho je akce určena: IT profesionálové, IT manažeři, manažeři společností zastupující soukromý sektor stojící mimo oblast IT, veřejná správa, podnikatelé, konzultanti

Závěrečnou zprávu z konference si můžete prohlédnout ZDE.

Cena

Záznam: 1.000 Kč + DPH


Datum a čas

15/11/2023
09:00 - 14:00h

Místo

Hotel Grandior, Praha

Na Poříčí 1052/42

Praha 1

Z programu

Filip Kirschner | 10 chyb co můžete udělat u stavění AI produktu
Dostat umělou inteligenci do produktu je v současnosti velmi jednoduché - a ještě jednodušší je udělat u toho spoustu chyb, které Váš projekt odsoudí k záhubě. Filip Kirschner, zakladatel Appliftingu, vám řekne, na co dávat pozor, a nasdílí zkušenosti z praktického používání AI.

Marek Šándor, Filip Pavlíček | AI+aplikace ≠ aplikace+AI, AI infuse v praxi – řešení, kde si IBM s AI nehraje, ale využívá ji
Termín "AI infuse" (často také "AI infusion") se používá k popisu procesu, ve kterém se umělá inteligence (AI) integruje do existujícího systému, procesu nebo organizace. Tento koncept se často vztahuje na využití technologií AI k vylepšení a obohacení stávajících procesů nebo produktů. Jaký je ale rozdíl, když svoje řešení vylepšujete o AI funkcionality a když stavíte svoje řešení nad AI? A kde vlastně už dneska zákazníci u produktů IBM využívají „AI“, aniž by o tom vlastně věděli? Tohle a spousta AI moudra vás bude čekat v naší přednášce.

Tomáš Michaeli | Jazykové modely a generativní AI na VMware VCF s vSphere a NVIDIA AI
Plánujete nasazení platformy Generativní AI? Podělíme se o novinky z partnerství VMware a NVIDIA v oblasti Generativní AI. Před více než 3 lety spustily společnosti VMware a NVIDIA platformu pro AI, nyní ji rozšiřují o funkce generativního AI pomocí NVIDIA NeMo™ pro LLM. V naší přednášce se dozvíte více o trénování a nasazení jazykových modelů (LLM) na platformě VMware a o podrobnostech NVIDIA NeMo. Představíme také Triton Inference Server a ukážeme, jak efektivně nasazovat modely na platformě VMware s pomocí nástrojů NVIDIA.

Celý program

Přednášející


Filip Kirschner
COO a co-founder studia Applifting
Filip Kirschner je spoluzakladatel a COO českého vývojářského studia Applifting, které vytváří software pro přední tuzemské i zahraniční společnosti. Začínal jako iOS developer, následně se věnoval grafice a UX, ale nejvíce ho baví navrhovat a stavět produkty. V Appliftingu zajišťuje každodenní provoz a fungování firmy. Když se zrovna nestará o blaho applifterů, věnuje se windsurfingu, kultovní hře na hrdiny Dungeon & Dragons a předávání znalostí mladším generacím na ČVUT FEL. Dle jeho slov „humor způsobuje akutní radost“.

Michal Nohel
Advokát / Senior Associate, ROWAN LEGAL
Mgr. Michal Nohel je seniorním advokátem v advokátní kanceláři ROWAN LEGAL. Před advokacií vedl právní tým Českého rozhlasu a následně pět let působil jako vedoucí právního oddělení společnosti Seznam.cz, a.s. Ve své právní praxi se zaměřuje zejména na média, právo duševního vlastnictví a digitální služby. Jako člen komise Public Affairs v rámci Sdružení pro internetový rozvoj se zabýval otázkami regulace online platforem, včetně problematiky GDPR, ePrivacy a regulace reklamy. Významnou součást jeho právní praxe tvoří zastupování klientů v soudních sporech týkajících se svobody projevu a ochrany osobnosti v oblasti médií. V oblasti televizního a rozhlasového vysílání se podílel na vzniku televize Seznam.cz TV a akvizicích rádií EXPRES FM a Classic Praha. Na téma médií, duševního vlastnictví a digitálních služeb pravidelně přednáší a publikuje.

Tomáš Michaeli
Manager, Solution Engineering – Česká republika & MEE, VMware
Tomáš Michaeli řídí tým klíčových inženýrů v České republice, na Slovensku a v regionu MEE od roku 2020. Posledních pět let pracoval na pozici solution architect, kde se zabýval využitím kontextu aplikací a platforem pro realizaci vysoce odolného, škálovatelného, adaptivního zabezpečení a shody v cloudových a softwarově definovaných datových centrech. Podílel se na regionálních projektech u zákazníků OTP Bank, O2, Y-Soft, SkyToll, DHL a PSE. Tomáš má více než šestnáct let předprodejních zkušeností se špičkovými prodejními týmy v teritoriu CEMEA a MEE včetně globálních zákazníků. Za tým MEE NSX obdržel ocenění CEMEA FY19 Innovation Award na VMware Worldwide Kickoff. Před nástupem do společnosti VMware působil devět let jako specialista na datová centra regionálního týmu společnosti Cisco a šest let ve společnosti Crossbeam, před její akvizicí společností Bluecoat. Je absolventem magisterského studia informatiky na ČVUT a zastával výzkumné pozice v Akademii věd ČR. Jeho výzkum byl zaměřen na paralelní výpočty a vědecké plánované výpočty. Je ženatý, má 19letou dceru a 13letého syna. Ve volném čase se věnuje jízdě na silničním nebo horském kole, plavání, triatlonu a lyžování.

Marek Šándor
Partner Technical Specialist, IBM Česká Republika
Marek je softwarový architekt ve společnosti IBM Česká Republika. Začínal jako vývojář, dlouhou dobu navrhoval a spravoval rozsáhlá SAP řešení na platformě IBM Power AIX/Linux. V současnosti se zaměřuje na modernizaci aplikací s využitím hybridní cloudové platformy a IBM CloudPaků.

Filip Pavlíček
Analytik Dat & AI Virtuóz, TD SYNNEX AS Czech, s.r.o.

Petr Paščenko
Head of Data Science, Profinit
Petr Paščenko pracuje ve společnosti Profinit a vede tým Data Science. Ve světě analýzy dat se pohybuje více než deset let a zaměřuje se na řešení problémů s daty. Petr vede výzkumný tým zabývající se pokročilou analýzou bankovních dat a vyučuje Big Data a Data Science na Univerzitě Karlově a Českém vysokém učení technickém (ČVUT). Jeho přednášky na IT konferencích jsou pravidelně hodnocené jako ty nejlepší.

Milan Vild
Produktový manažer IT infrastruktura, Rittal
Milan Vild patří na IT trhu mezi staré matadory, kteří IT prostě a jednoduše podlehli. Za více než 20 let svého působení se podílel na různých projektech od menších až po ty největší. Až v Rittalu se zaměřil více na technickou stránku produktu jakožto produktový manažer zodpovědný za produktové portfolio související s datovými centry. Mezi jeho úkoly patří komplexní návrh datového centra od edge až po datové sály. Jeho cílem je 100% spokojený zákazník.

Partneři konference

Hlavní partneři
Partneři
Mediální partneři

Pořadatel

Exponet s.r.o.

Již od roku 2000 se věnujeme event managementu, za sebou máme stovky realizovaných akcí a pěknou řádku spokojených klientů. Stejně dlouho pořádáme odborné IT konference, které si kladou za cíl seznamovat účastníky s novinkami v oboru, případovými studiemi i nabídkou produktů společností.