05/11/2024
Hotel Grandior, Praha
- AI v kyberbezpečnosti
- Automatizace procesů
- Strojové učení v aplikacích
Popis akce
Odhalte obrovský potenciál umělé inteligence při revoluci v podnikovém IT. Prozkoumejte, jak umělá inteligence mění podobu IT infrastruktury a otevírá inovativní řešení pro širokou škálu aplikací a procesů. Nenechte si ujít příležitost, jak si udržet přehled v budování moderního IT.
Prozkoumáme služby Google Cloud AI pro monitorování, automatizaci a zabezpečení, s ukázkami reálného využití. Ukážeme si, jak pomůže VMware Private AI organizacím bezpečně využívat vlastní databáze znalostí a dokumentů. Seznámíme vás s praktickými příklady a technikami AI/ML a jejich aplikací při zpracování video a audio obsahu.
Představíme si nové HW platformy pro AI a různé přístupy výrobců reagujících na stále se zvyšující nároky na výkon, spotřebu a chlazení. Ukážeme si také jak efektivně testovat AI a jak přetvořit AI nápad v realisticky vypadající projekt. Nezapomeneme ani na regulaci umělé inteligence v EU a povinnosti, které je třeba splnit v souvislosti s nasazením AI do produkčního prostředí.
Pro koho je akce určena: IT profesionálové, IT manažeři, manažeři společností zastupující soukromý sektor stojící mimo oblast IT, veřejná správa, podnikatelé, konzultanti
Závěrečnou zprávu z konference si můžete prohlédnout ZDE.
Datum a čas
05/11/2024
09:00 - 14:00h
Místo
Hotel Grandior, Praha
Na Poříčí 1052/42
Praha 1
Z programu
Robert Mitka
|
Využití AI/ML při zpracování audiovizuálního obsahu
Přednáška se zaměřuje na prezentaci pokročilých algoritmů strojového učení a jejich aplikací při zpracování video a audio obsahu. Účastníky provedeme rychlou historií AI/ML, abychom lépe porozuměli kontextu a vývoji těchto technologií. Ukážeme, jak různé typy neuronových sítí, jako jsou Deeplearning, CNN, GAN a Transformery, mohou zlepšit kvalitu a efektivitu těchto procesů. Účastníci se seznámí s praktickými příklady a technikami, které demonstrují široké možnosti využití generativní AI v audiovizuální oblasti.
Filip Beneš
|
Jak umělé inteligenci přistřihli křídla
Bylo nebylo, v Evropské unii se moudří lidé rozhodli vytvořit nařízení o umělé inteligenci. Toto nařízení bylo slavnostně vyhlášeno v polovině roku 2024. Jeho cílem je zajistit, že AI bude vždy sloužit lidem a ne naopak. Vedle toho ale v EU platí další předpisy, které již dnes významně ovlivňují používání AI. Přednáška bude zaměřena na praktický přístup k rozličným povinnostem, které je třeba splnit v souvislosti s nasazením umělé inteligence do produkčního prostředí.
Petr Paščenko
|
Jak efektivně testovat AI?
Automatizované testování software je úhelným kamenem kvalitní dodávky.
Aplikace založené na LLM přinesly zásadní problém: jak porovnávat volný text? jak odstranit halucinace? jak garantovat kvalitativní výkonnostní metriky? Na reálných ukázkách problémů z denní praxe ukážeme, jak efektivně testovat výstupy ve věku AI.
Jan Petrák
|
Nové HW platformy pro AI
Představení serverů Supermicro, Asus a Gigabyte pro AI akcelerátory NVIDIA, AMD i Intel. Neustále se zvyšující se výkon, ale také spotřeba a nároky na chlazení. Různí výrobci, různé přístupy.